Глумац Александар Дунић гост школе поводом обележавања Светог Саве

У матичној школи у Брусу пригодним програмом ученика обележена је школска слава Свети Сава. Као и претходне године, бруске школе су Савиндан прославиле без великих приредби и масовних окупљања ученика и родитеља, у складу са епидемиолошком ситуацијом и препорученим мерама.

Тим поводом, гост школе био је глумац Александар Дунић, који је својим присуством употпунио свечану атмосферу празника Светог Саве.

Савиндан се обележава у част првог српског архиепископа, просветитеља и творца законодавства. Свети Сава се сматра зачетником српске средњовековне књижевности и заштитником просветних установа.

Празник Свети Сава је установљен за школску славу 1840. године, на предлог Атанасија Николића, ректора Лицеја из Крагујевца. Савиндан се прослављао као школска слава све до 1945. године, када је укинут одлуком тадашњих власти. После полувековне забране, 1990. године поново се обележава као школска слава.