Дан науке

У недељи прослављања Дана школе, низом активности које су осмислили и у којима су учествовали заједно са предметним наставницима, ученици свих разреда обележили су 174 године постојања наше школе. У холу школе у Брусу одржана је манифестација Дан науке, на којој су ученици старијих разреда изводили необичне експерименте из хемије, физике и биологије. Ученици су одржали презентацију електричног и магнетног поља, преламање светлости кроз двоструко испупчено сочиво, затим су правили микроскопске препарате и посматрали представнике једноћелијских еукариота под микроскопом. Амебе, бичаре и трепљаре су сами узгајали и присутнима представили поступак.
У холу школе постављена је изложба на тему препознавања и значаја лековитих биљака које се налазе у нашем окружењу.